Intercol kleje przemysłowe
End of line

End of line

Kleje End of line – kleje termotopliwe stosowane do zamykania opakowań zbiorczych i jednostkowych, również dla sektora gdzie potrzebne jest głębokie mrożenie.

Do aplikacji End of line posiadamy kleje na bazie poliolefiny lub EVA. Kleje termotopliwe nakładane są w stanie stopionym, a następnie zastygają tworząc mocne wiązanie. Składają się z termoplastycznych polimerów, które są podgrzewane w urządzeniu potocznie nazwanym topielnikiem, do momentu aż osiągną stan ciekły.

Stopiony klej jest nakładany na powierzchnię, która ma być sklejona, zwykle za pomocą dyszy lub pistoletu natryskowego, i szybko krzepnie w miarę stygnięcia. Kleje topliwe są powszechnie stosowane między innymi w procesach pakowania różnorodnych materiałów oraz produkcji mebli lub innych dóbr trwałych

Kleje topliwe mają kilka zalet w porównaniu z innymi rodzajami klejów, między innymi szybki czas wiązania, wysoką siłę wiązania i możliwość stosowania na wielu różnych powierzchniach. Są również przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają rozpuszczalników ani innych szkodliwych chemikaliów.

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X